top of page
Vyhledat
  • Daniel Habětínek st.

Přidání složky na hlavní panel:

Na hlavní panel lze přidat aplikace a některé nadřazené složky ze systému Windows. Stačí kliknout na příslušnou ikonu nebo složku pravým tlačítkem myši a zvolit "Připnout na hlavní panel". Pokud tuto nabídku nevidíte v základním zobrazení, klikněte na "Zobrazit více možností" a tam už byste ji měli najít. Někdy se ovšem stane, že nabídku "Připnout na hlavní panel" prostě nenajdete. Jednoduše vám ji systém Windows nenabídne a to ani z pozice nabídky Start. Nezoufejte, má to řešení:

  • Klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a z nabízených možností zvolte "vytvořit zástupce".

  • Do adresního řádku se pomocí tlačítka "Procházet" proklikejte až k požadované složce - např. Obrázky (Pozor! Nezaměnit s nativní aplikací Windows!). Zápis bude vypadat takto: C:\Obrázky.

  • Vložte tento zápis do uvozovek "". Takže výsledek bude tento: "C:\Obrázky".

  • Před tento zápis napište výraz explorer. Bude to vypadat takto: explorer "C:\Obrázky".

  • Dejte další, vyberte si ikonu tohoto zástupce a máte nový odkaz na ploše, který lze bez problémů umístit i na Hlavní panel.

Další možností, jak si uzpůsobit hlavní panel je aplikace společnosti Winstep Software Technologies - Motivy plochy a přizpůsobení systému Windows. Aplikace se jmenuje Winstep Nexus a je to velmi propracovaná tweak apka, která umožňuje manipulovat s ikonami doslova na tisíc způsobů. Je potřeba počítat s tím, že tak jako všechny tweak tools, bude i tento nástroj ujídat něco málo výkonu ze systémových prostředků.

21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Převod měn - Měšec.cz (mesec.cz)

Spusťte Editor registru Proklikejte se do úrovně HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup Zde vytvořte novou hodnotu DWORD a pojmenujte ji AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU Nastavte u ní údaj hodnot

Pokud hledáte podrobné informace o službách Google, pak vše najdete na jednom místě: https://support.google.com/ Informace o vyhledávacích nástrojích a použitelných operandech pro vyhledávání najdete

bottom of page