top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDaniel Habětínek st.

Přidání složky na hlavní panel:

Na hlavní panel lze přidat aplikace a některé nadřazené složky ze systému Windows. Stačí kliknout na příslušnou ikonu nebo složku pravým tlačítkem myši a zvolit "Připnout na hlavní panel". Pokud tuto nabídku nevidíte v základním zobrazení, klikněte na "Zobrazit více možností" a tam už byste ji měli najít. Někdy se ovšem stane, že nabídku "Připnout na hlavní panel" prostě nenajdete. Jednoduše vám ji systém Windows nenabídne a to ani z pozice nabídky Start. Nezoufejte, má to řešení:

  • Klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a z nabízených možností zvolte "vytvořit zástupce".

  • Do adresního řádku se pomocí tlačítka "Procházet" proklikejte až k požadované složce - např. Obrázky (Pozor! Nezaměnit s nativní aplikací Windows!). Zápis bude vypadat takto: C:\Obrázky.

  • Vložte tento zápis do uvozovek "". Takže výsledek bude tento: "C:\Obrázky".

  • Před tento zápis napište výraz explorer. Bude to vypadat takto: explorer "C:\Obrázky".

  • Dejte další, vyberte si ikonu tohoto zástupce a máte nový odkaz na ploše, který lze bez problémů umístit i na Hlavní panel.

Další možností, jak si uzpůsobit hlavní panel je aplikace společnosti Winstep Software Technologies - Motivy plochy a přizpůsobení systému Windows. Aplikace se jmenuje Winstep Nexus a je to velmi propracovaná tweak apka, která umožňuje manipulovat s ikonami doslova na tisíc způsobů. Je potřeba počítat s tím, že tak jako všechny tweak tools, bude i tento nástroj ujídat něco málo výkonu ze systémových prostředků.

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Skrytí neodbytné aktualizace

https://wintip.cz/643-jak-zabranit-instalaci-problemove-aktualizace-z-windows-update

Disk partition na M.2

Mohou nastat situace, kdy bude nutné vyměnit disk SSD M.2 ve vašem notebooku s procesorem Intel. Není nutné ho formátovat, do notebooku ho vložíte jako čistý, bez partitions, bez formátu. To vše nechť

Online Tv z celého světa

Chcete-li sledovat online Tv z celého světa v originálních jazycích, stačí si vybrat požadovanou zemi na této stránce: https://online-television.net/cs/

Comments


bottom of page