top of page
Vyhledat
  • Daniel Habětínek st.

Cloudové služby

Na ukládání dat (firemních dokumentů, rodinných fotografií a videí) je vhodný Dropbox, kde v placené variantě nabízejí až 2TB prostoru pro tři uživatele za 10 € měsíčně. Dropbox funguje na všech platformách a je dostupný i z chytrých mobilů. Já osobně tuto službu považuji za velmi spolehlivou a flexibilní. Výborná je možnost sdílení dat a slučování Dropboxových účtů. Neocenitelná je i historie smazaných souborů a schopnost jejich obnovení.

Uživatelé Applu mohou za 75 Kč měsíčně využívat 200 GB dat na tzv. iCloudu, základní varianta nabízí dokonce již 50 GB za pouhých 25 Kč měsíčně. ICloud je dostupný i pod OS Windows, pokud máte alespoň jedno zařízení od Applu.

Např. Windows nabízí 1 TB za 1899,- Kč ročně. To se Dropbox jeví jako výhodnější, protože zaplatíte cca 2650 Kč za dvojnásobnou kapacitu, ale zase je fakt, že Windows nabízí k službě OneDrive i kancelářskou aplikaci Office 365 pro jednotlivce. OneDrive je také dostupný i pro zařízení s OS X.

Ukládat data na jakékoliv vlastní zařízení (externí disk, NAS), není ani výhodné, ani bezpečné – zařízení může být poškozeno, zcizeno, zatímco cloudové služby jsou mnohonásobně spolehlivější a i bezpečnější – odolnost vůči virům, zneužití atd. Může se vám porouchat jakýkoliv notebook, počítač, externí disk, ale do cloudu budete mít přístup vždy z jakéhokoliv zařízení připojeného k internetu.

Přenosné externí disky jsou vhodné na pracovní přenášení dat v offline režimu a průběžné přemisťování, přepisování a mazání, nikoliv jako datová úložiště nebo archivátor.

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Převod měn - Měšec.cz (mesec.cz)

Na hlavní panel lze přidat aplikace a některé nadřazené složky ze systému Windows. Stačí kliknout na příslušnou ikonu nebo složku pravým tlačítkem myši a zvolit "Připnout na hlavní panel". Pokud tuto

Spusťte Editor registru Proklikejte se do úrovně HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup Zde vytvořte novou hodnotu DWORD a pojmenujte ji AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU Nastavte u ní údaj hodnot

bottom of page